• Odwiedziło nas: 1190228

26.04.2018 r. - konkurs matematyczy

26 kwietnia br. nasza szkoła była gospodarzem IV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych „Matematyka w zastosowaniach”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Agnieszka Maćkowiak i Karolina Woźniak.

Gościliśmy w naszej szkole 33 uczniów reprezentujących 11 szkół powiatu kościańskiego. Zmierzyli się oni z 6 zadaniami sprawdzającymi umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w różnych sytuacjach praktycznych.

Finałowe prace sprawdzała komisja w składzie: Mirosława Prałat z Zespołu Szkół w Racocie, Maciej Włodarczak ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu oraz Agnieszka Maćkowiak i Karolina Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie.

Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce Wojciech Kot – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
II miejsce Bartosz Glura – Zespół Szkół w Jerce
III Zuzanna Buśko – Zespół Szkół w Starym Bojanowie.

Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Cugier kl.3A , Kornelia Brzezińska oraz Weronika Stefan z kl.3B.
Wszyscy wyróżnieni jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody, których zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu: Urzędu Miasta w Kościanie, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy w Kościanie.

Karolina Woźniak